MagazínJak pečovat o zahradní nábytek

Meble ogrodowe najczęściej kupują tak, aby nam służyć przez wiele lat. Aby to zrobić bardzo niewiele trzeba - dbać o niego prawidłowo. Doradzimy Ci, jak to zrobić.

Meble ogrodowe najczęściej kupują tak, aby nam służyć przez wiele lat. Aby to zrobić bardzo niewiele trzeba - dbać o niego prawidłowo. Doradzimy Ci, jak to zrobić.
 

 

Jak dbać o meble ogrodowe

Mebli metalowych lub aluminium na ogół nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Prosta konserwacja wymagają również sznurka plastiku. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i zastosować specjalny preparat. Pomaga usunąć tłuszcz, więcej brudu, oleju, sadzy i odciski palców.
 
Największym wymaga konserwacji mebli. Musisz użyć specjalnego drewna czystsze, to musi być traktowane z lakieru lub glazury. Masywne meble pielęgnować ten sposób wiosną i jesienią. Aby przedłużyć jego żywotność.
 
Oleje, lakiery i bejce powinny być wybrane w zależności od rodzaju drewna. Na egzotycznych drzew, takich jak teak, mahoń i eukaliptusa i drewna europejskiego pasuje olej. Naturalne produkty zostały namoczone w drewno i chroni ją przed promieniami UV.
 
Meble z rattanu narażone na działanie temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza w zimie mróz poniżej 0. meble mogą stać się kruche i crack łatwo.
 

Meble z drewna tekowego

Meble tekowe wymaga intensywnej opieki. Jeśli podoba Ci się patyny, nie ma potrzeby konserwacji. Miód zmiany koloru z biegiem czasu na srebrze. Jeśli wolisz, oryginalny kolor, a następnie w celu utrzymania zużycia oleju teak. Powierzchnia mebli jest szlifowana potrzeby, a następnie nałożyć warstwę oleju. Nowoczesne produkty mebli dają przyjemny wygląd i chronić go.
 
Meble ogrodowe ma słońce, wiatr, deszcz i śnieg. To dzięki niemu właściwie leczeni. W zimie, zwłaszcza drewniane meble, przechowywać i chronić przed mrozem i śniegiem. Nie jest wskazane, aby dać się zbyt gorące i suche obszary, natomiast pasuje garaży lub ogrody zimowe, wiaty, piwnic lub gleby.