MagazínJak korzystać z liści i kiedy to się liczy?

Grabienie liści jednymi z najbardziej popularnych działań na pewno nie jest.

Grabienie liści jednymi z najbardziej popularnych działań na pewno nie jest.
 

 

Jesień to najlepszy

Na pytanie, kiedy grabie liście mają prostą odpowiedź - jest jesień. Jeśli zostawisz liści po prostu leżeć w ogrodzie, trawy i roślin, które są ukryte pod spodem, traci powietrze, zwiększając wilgotność pod liśćmi. Dzięki temu, aby umożliwić tworzenie się pleśni i gnicie. W konsekwencji zniszczony trawnik, martwe rośliny.
 

Liście oczyścić?

Ogród prowizji pozostawia prowizji klasyczne drewniane lub metalowe, lub podjąć praktyczne narzędzie, które jest odkurzacze liści. Są one dostępne z napędem elektrycznym, baterii lub napędzane benzyną. Wiele modeli zarządza również mielący liści. Nabywcze dmuchawy do liści pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu. Pozostawia po prostu chwyta się w workach lub beczkach i można użyć go.
 

Jak korzystać z liści

Grabiące liście mogą być stosowane jako kompost. Rozpad czas jest wtedy znacznie wolniej niż w klasycznej trawy i chwastów. Można również użyć liści na ściółkę. Odkurzacze do liści z silnikiem elektrycznym za pomocą funkcji mulczowania pomóc w pracy. W ten sposób wytwarza się Chochoł służy jako izolacja przed zimnem, aby utrzymać wilgoć i daje roślinom niezbędnych składników odżywczych. Liście są mniej ściśle do pni drzew. Jeśli masz nadmiar liście, można również umieścić w zbieraniu odpadów organicznych.
 

Dalsze stosowanie liści

Ponadto do kompostowania oraz izolacja z roślin, liści będzie używany w ogrodzie, jak paliwo. Idealnie suche liście będzie się palić w kominku. Ponadto, można stworzyć ciekawe dekoracje jesienne. Z pewnością nie należy palić liści w ogrodzie, rzucając sąsiadów przez płot, a także nie wyrzucaj go do śmieci. Spadające liście nie zaszkodzi trawnik, gdy jest tak silny i równomiernie. Mniejsze stosy liści w ogrodzie są idealne do zimowania jeży i innych zwierząt.