MagazínJak czyścić grilla

Grillowanie jest twój wielki sentyment? Wtedy na pewno się przydać praktycznych porad na temat czyszczenia grilla.

Grillowanie jest twój wielki sentyment? Wtedy na pewno się przydać praktycznych porad na temat czyszczenia grilla.

Przy grillu zawsze jest konieczne do utrzymania czystości. To, w szczególności, że może to wziąć na smak służy. Czyste jest konieczne, aby utrzymać nie tylko wszystkie niezbędne urządzenia, a rzeczywisty grill. Jak i do czyszczenia?
 

Grill jest podstawą

Najlepiej, ruszt czyszczony każdego grilla. W ten sposób, w czasie, gdy nie jest jeszcze wilgoć i ślady mąki wychodzi z powierzchni w celu usunięcia bardzo dobrze. Jeśli pozostawić do wyschnięcia na kilka dni lub tygodni, to jest więcej niż oczywiste, że pójdą w dół o wiele gorzej. Jest to podobne do ponownego wykorzystania, gdy praktycznie zamkniętej na powierzchni rusztu. W zależności od tego, jak zanieczyszczenia są stare i zależy od rodzaju urządzeń oczyszczających:

  • prosta mokra ściereczka
  • różne szczoteczki i preparaty
  • szczotka stalowa


Również czyszczenia paleniska

Jeśli masz grill węglowy, konieczne jest również, aby po każdym użyciu popiołów, pusta. I z tego powodu, oprócz tego, że popiół może także zawierać tłuszcz z żywności lub pozostałości upadłych. Podczas ponownego zalania nie tylko tworzą substancje rakotwórcze, ale może być także nieatrakcyjny zapach. Dlatego nigdy nie nezatápějte oryginalne stare prochy.

Jeśli masz grill gazowy, oczywiście, jest to przestrzeń pod rusztem czyste. Nawet tutaj naturalnie ścieka tłuszcz i żywności śmieci upadek. Jest ogólnie łatwiejsze do czyszczenia grilla, jak wiele nowoczesnych grille pozwalają usunąć różne części i wyczyścić.

Pomyśl odtłuszczania

Mimo, że proces ten nie wymaga wykonywania po każdym grilowanie, ale z pewnością nie zapomni go. Jest to ogólny proces odtłuszczania. Zatem, szczególnie grillowanie powierzchnię. Można użyć zwykłego mydła lub specjalne produkty. W obu przypadkach, ale nie możemy zapominać o konieczności dokładnie wypłukać powierzchnię na które nie pozostają resztki, co zapobiega wyciekaniu apetytu, co znacznie zmniejszyłoby jego smak lub być niejadalne. i znacznie pogarsza smak. Przepłukać czystą wodą pitną.
 

Należy również oczyścić organizm z grilla

A sam grill, czyli całe ciało powinno być oczyszczone, jak również tutaj może okazać się resztek jedzenia, tłuszcz i brud z powietrza. Ponownie, nie zawsze jest to konieczne, do czyszczenia, może być stosowany jako taki sam skład, jak również do czyszczenia różnych przeznaczeniu stosowane w tym kraju, które wykorzystują również całkowitą odtłuszczania.