MagazínI cut trawa może być zabawą

Koszenie trawy, wielu kojarzy się z nudą, ale nawet cięcia trawy może być świetną zabawą. Wystarczy wybrać odpowiedni asystenta, który ułatwi naszą pracę. Nawet wśród kosiarek można znaleźć prawdziwe perełki.

21 kwietnia 2017
 
Koszenie trawy, wielu kojarzy się z nudą, ale nawet cięcia trawy może być świetną zabawą. Wystarczy wybrać odpowiedni asystenta, który ułatwi naszą pracę. Nawet wśród kosiarek można znaleźć prawdziwe perełki.
 

 

Małe trawniki

Do 100 metrów kwadratowych możemy dostać się z kosiarki z napędem elektrycznym lub bezprzewodowych. Ich zaletą jest szczególnie przydatna w łatwości obsługi. Na powierzchni 200 m2 w jeszcze wystarczającej kosiarki elektrycznej. Oba typy kosiarek są bardzo ciche pomocników, co z pewnością docenią swoich sąsiadów. Zwłaszcza jeśli masz czas, aby kosić ogród tylko w niedziele.
 

Trawniki centralne

Od wielkości 200 metrów kwadratowych jest warte rozważenia zakupu potężnych kosiarek rotacyjnych. Są to głównie napędzany kosiarki z benzyną. Dzięki napędu posiadają wysoką prędkość i są w stanie sprostać nie tylko więcej miejsca, ale również na nierównym terenie.
 

Duże obszary trawiaste

Do 1500 m2 jeszcze jakoś pomóc z potężnymi kosiarek spalinowych, ale gdy mamy do modyfikacji powierzchni około 1000 metrów kwadratowych jest dobry do rozważenia bardziej odpowiednią maszynę. Doskonały pomocnik w leczeniu dużych trawnikach jest zawodnik lub ciągnik.
 

Jeździec

Mikrociągniki jest zwykle nieco mniejsza od ciągnika, zarówno pod względem wielkości jak i wydajności. nabycie Rider sens dla obszarów większych niż 600 metrów kwadratowych. W przeciwieństwie Ciągnik posiada jednostkę napędową pod siedzeniem kierowcy. Mikrociągniki jest zazwyczaj mniejsze i tańsze niż ciągnika.
 

Ciągnik

Działek, które są większe niż 2000 metrów kwadratowych, należy rozważyć zakup ciągnika.
 
Ciągniki posiadają urządzenie tnące i rzucać trawy z boku lub z tyłu ciągnika. Urządzenie kolekcja będzie cięcia trawy wiatr. Wielką zaletą ciągników jest ich uniwersalność. Nadają się nie tylko do koszenia trawy, ale dodatkowych urządzeń dołożymy dmuchawy śniegu, rozsiewacz, albo może też wymiata.
 

Porada:

Jeśli naprawdę chcemy regularnie zmieniać trawnika, warto rozważyć zakup robota kosiarki. Oszczędzamy czas, ponieważ robot kosiarka nie wymaga szczególnego nadzoru. Łatwa obsługa zapewnia idealne, ciche, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Dla bardziej zaawansowanych modeli można również ustawić program na cały tydzień, a niektóre modele mogą obsługiwać terenu oraz wielkości 2000 metrów kwadratowych.