MagazínHome wędzarnia

Chociaż nadal mówić o zdrowe lub wegetariańskie lub nawet wegańskiej diety, pozostaje faktem, że palenie jest do domu coraz większą popularność. Być może również dlatego, że jakość domowej roboty kiełbasa z pewnością przewyższy każdą kiełbasa-sprzedawca.

May 11, 2017
 
Chociaż nadal mówić o zdrowe lub wegetariańskie lub nawet wegańskiej diety, pozostaje faktem, że palenie jest do domu coraz większą popularność. Być może również dlatego, że jakość domowej roboty kiełbasa z pewnością przewyższy każdą kiełbasa-sprzedawca.
 

 

Co wybrać wędzarnia

Kluczową kwestią jest to, co mamy dostępną przestrzeń i ile mamy uwędzić mięso. Dobrze jest zastanowić się nad faktem, że proces palenia nie ograniczają nas lub sąsiadów i zrób to sam estetycznie wędzarnią oko lahodila, tzn. Że dobrze pasuje do otoczenia i gustowne dopełnienie zewnętrznej. Dobrze jest wybrać wędzarnia również w zależności od tego, czy będzie stać samotnie z dala od mebli, czy będzie częścią pergoli.
 
Rynek jest wędzarni zakres lub grill z wędzarnią, gdzie w krótkim czasie można przygotować kilka dań z różnych smaków, a ich obsługa jest prosta i bezpieczna. Na specjalny grill z wędzarnią zwanego również lokomotywa może wyczarować kulinarne o niepowtarzalnym smaku ze względu na możliwość palenia jako zimną i gorącą dymu.
 

Rodzaje wędzenia

Wędzone przeprowadza się w suchej karmy (szukanie kiełbaski, salami), są one wprowadzane w wędzarni, a topi się w temperaturze 40 ° C aż do czasu suszenia, zmniejszając temperaturę do 20 ° C Temperaturę tę utrzymywano następnie przez dwa dni, a korzystnie trzy.
 
Palenia gorąco dymu dokonuje się tak, że mięso ogrzać się w gorącej wody ogrzanej do 60 ° C, a zawieszony w wędzarni wypalanego również w temperaturze 60 ° C Zatem wędzone przez około sześć godzin. Jednak te produkty mięsne mają długi okres przydatności do spożycia.
 
Wędzony pasuje zamiast mięsa kiełbas. W osłonek kiełbas jak na wysoką temperaturę pękania. Mięso jest odpowiednio przed paleniem obciążenie na co najmniej kilka godzin, korzystnie przez noc, następnie odsączono i pozostawiono do odpływu jest umieszczony w wędzarni, w którym temperatura wynosi 60 ° C Ta temperatura stopniowo wzrasta aż do 100 ° C, Całkowity czas palenia wynosi około 1,5 - 2 godziny, w zależności od ilości mięsa.
 

Drewno nadaje się do palenia

Drewno do wędzenia musi być suche i zdrowe. Generalnie zaleca twardego drewna. Drewno iglaste nadaje się tylko do początkowej ostrej wędzarni. Dobrze jest, aby pozbyć się z kory drzewnej. Dla dębu i olchy jest koniecznością. Jednak zaleca się, zwłaszcza drewna drzew owocowych.
 

Przechowywanie drewna do grillowania

Przechowywanie drewna zaleca się stosowanie drewutni. Zapewnia to, że rejestr nie spoczywa bezpośrednio na ziemi, ale na odpowiedniej wysokości nad powierzchnią do formy nie nie kłód lub niszczącym drewno owadów.
 
Drewno z formy do grillowania jest zupełnie nieodpowiednie. Schrony są bardzo stabilne i są zaprojektowane tak, aby nam suszonego drewna skurcz podczas nesesouvalo boki. wiaty z drewna są liczne, a to do wybranych naszych gustów i jakie opcje. Od sprzedawcy są wiaty z drewna, tworzywa sztucznego lub daszki płócienne wiaty z blachy cynkowej. Ideałem jest, aby rzucić szopę, w której można przechowywać i zablokować maszyny ogrodnicze i inne narzędzia.