MagazínFiltracja w basenach ogrodowych

Integralną częścią technologii basenu jest potrzeba usuwania zanieczyszczeń mechanicznych, a to daje nam filtracji basen.

20 kwietnia 2017

Integralną częścią technologii basenu jest potrzeba usuwania zanieczyszczeń mechanicznych, a to daje nam filtracji basen.

Dlaczego trzeba mieć filtracji basen?

Podczas normalnego użytkowania basenu ogrodowego w nim miotać różnorodnych zanieczyszczeń mechanicznych. Innym źródłem zanieczyszczenia powierzchni wody. Różne drzewa, trawa, gleba, itp .. W końcu, chemiczne i dezynfekcja ultrafioletowe wody pozostanie w basenie martwych mikroorganizmów. Dobry system filtracji mechanicznej, te zanieczyszczenia są usuwane, a woda w basenie w ogrodzie jest czysty higienicznie.


Kaseta filtracyjna

Ten rodzaj filtra składa się z pompy i filtra gęsto ułożone geowłókniny. To wtedy zatrzymuje zanieczyszczenia. Jednakże wydajność takiego filtracji jest bardzo mała. Kaseta filtracyjna jest odpowiednia dla przepływu wody do 6 m3 / godz., co jest raczej jeziorka. Zaletą tego systemu jest to, że wkład nie jest łatwe do usunięcia, jeśli jest czyść, nie traci skuteczność filtracji.


Filtracja piasek

Ten typ filtracji, prowadzi się drogą oczyszczania wodą z piasku krzemionkowego o różnych wielkościach ziarna (0,4 do 1,2 mm). Piasek może bardzo dobrze filtrować małe i duże zanieczyszczenia. Ta wyższa sprawność filtracji niż kartusza filtracji. Filtracja piasek dlatego nadaje się dla większych basenów, oraz sam w sobie nie wymagają szczególnej konserwacji. Filtracji składa się z pompy, która pobiera wodę do zbiornika filtracyjnego z piasku i piasku nad wodą, za pomocą specjalnej siatki jest wciśnięty z powrotem do basenu.


Obchodzi piasek filtracyjny

Żywotność piasek jest ograniczone w czasie, a dla utrzymania funkcji jest potrzebne po około 2-3 lata, aby zastąpić. Na podstawie wzrostu ciśnienia w zbiorniku filtracyjnym wiemy, że filtr jest zapchany lub piasku i musi zmienić kierunek przepływu wody płuczącej. To pozwala odwrócić zawór czterech lub sześciu kierunkach. Podczas płukania nie jest już wystarczające, konieczne jest, aby piasek w urządzeniu filtrującym wymienić.


Co flokulanty do uzdatniania wody?

Aby móc filtrację, filtr nawet najmniejsze cząstki, na przykład mikroorganizmy konieczne stosowanie flokulantów. Jest to produkt chemiczny, który wiąże się zanieczyszczenia i to wiązanie generuje małe płatki o wystarczającej wielkości, tak że filtr piaskowy zrobione, oprócz wody z flokulantem jasne. Flokulanty są dostępne w handlu w postaci ciekłej i zastosowano w przybliżeniu jeden tydzień.