MagazínDezynfekcji wody w basenie przy użyciu soli

Sposoby dbania o czystość wody w basenie jest kilka. I to jest dalekie od prawdy, że dla utrzymania czystej wody w basenie w ogrodzie warto znaczny wysiłek. Zaawansowana technologia i wysokiej jakości produkty basen pracujemy tak dużo łatwiejsze do utrzymania higieny działań oszczędzania wody.

05.02.2017
 
Szanse dla czystości wody w basenie martwi tylko niektóre. I to jest dalekie od prawdy, że czysta woda w basenie w ogrodzie kosztów składowania jest znaczny wysiłek. Zaawansowane produkty technologiczne i jakościowe basenie pracować znacznie łatwiej utrzymać sanitarnych działań oszczędzania wody.
 

Dezynfekcja wody basenowej za pomocą soli

Zasada dezynfekcji wody jest bardzo podobny do dezynfekcji wody z wykorzystaniem chloru, a dawka jest różna. Zalecana dawka soli wynosi 3-5 kg ​​na m3 wody w basenie. Sól rozpuszcza się w wodzie, a chlor jest uwalniany do wody metodą elektrolizy rozpuszczonych soli.
 

Elektrolizy soli w basenie

Nie elektroliza, konieczne jest, aby zainstalować system filtracyjny posiada elektrod. Urządzenia zwane solinators sole zapewniają dezynfekcję. Powoduje rozdzielenie soli i tworzenie się chloru, który dalej poddaje się reakcji z wodą, jest przekształcany do kwasu chlorowego i wodorotlenku sodu, produkt uboczny. Solinators może pracować tylko wtedy, gdy wykonywana jest filtracja.
 

Dezynfekcja zalety basen sól

Dezynfekcja przez elektrolizę jest lepsza dla organizmu niż dezynfekcji chlorem. Dezynfekcja jest nie tylko dla środowiska, ale także ekonomicznie.
 

Dezynfekcja wady basen sól

Wadą stosowania dezynfekcji słoną wodę jest to, że sól w wodzie materiały korozyjne, które są podatne na korozję. Jest zatem niezbędne czynności, pompy, przewody rurowe i inne elementy, tworzą materiałów odpornych na korozję.
 

Porada:

 
Dezynfekcja jest odpowiednia sól morska. Zawiera zwykłą sól dlatego zaleca jod. Jod podczas reakcji elektrolizy może powodować problemy z agresywną i dermatologicznych. Ponadto, taka sól zawiera duże ilości wapnia, który prowadzi do wyposażenia basen i do wyższej twardości oraz wynikających stąd problemów z osadów wapiennych.