MagazínCzyszczenie pieców drzwiowych

Pomimo wszystkich pielęgnacji kominka, konieczne jest przeprowadzenie ich regularne čištění.Tím rozszerzyć swoją wydajność, trwałość i są one również dość wzrok, zwłaszcza jeżeli chodzi o przeszklone drzwi pieca.

26 kwietnia 2017
 
Pomimo wszystkich pielęgnacji kominka, konieczne jest przeprowadzenie ich regularne čištění.Tím rozszerzyć swoją wydajność, trwałość i są one również dość wzrok, zwłaszcza jeżeli chodzi o przeszklone drzwi pieca.
 

 

Drzwi zaopatrzone w szkle

Piece drzwi są wyposażone w specjalne okulary ogniotrwałych, które są odporne na działanie ekstremalnych zmian termicznych i podlega szoku termicznego. W przypadku ich pęknięcia, jest spowodowane raczej przez środki mechaniczne, uderzenia lub gwałtowne zamknięcie drzwi, i tym podobne.
 

Brudne szkło

Piece szklane drzwi są szczególnie zanieczyszczone ze względu na sposób działania pieca i rodzaju stosowanego paliwa. Poprzez odpowiednie odpaleniem, regulacja powietrza wtórnego i na sucho przy użyciu odpowiedniego paliwa można uniknąć tych problemów.
 
Czyszczenie drzwi szklane drzwi szklane kominku w kominku można czyścić tylko wtedy, gdy piec jest zimny. Do czyszczenia można po prostu użyć zwilżonej papieru, pokryte popiołem. Nie nadaje się do wykorzystania do oczyszczania wszelkich materiałów ściernych lub chemikaliów, nie zostały specjalnie zaprojektowane do czyszczenia pieców drzwi szklanych.
 

Jak zapobiegać zanieczyszczeniom

Jest to konieczne w celu zapewnienia odpowiedniego komina, jego regularnej konserwacji. Obserwować prawidłowy sposób wykorzystania odpowiedniego zapłonu i paliwa w odpowiednich ilościach. Prawidłowe sterowanie regulacji powietrza wtórnego, tworząc ciepła w ognisku, które jest optymalne dla utrzymywania drzwi pieców czystej szklanej.
 

Drewno nadaje Piecyki

Nawet najlepsza kuchenka nie będzie grać dobrze, gdybyśmy się w nich utopić nieodpowiedniego paliwa. Nie tylko nie były ogrzewane, ale niewłaściwe ogrzewanie i skraca żywotność pieca. Przeznaczone do palenia w kominku są najbardziej odpowiednie, suche i twarde drewno, które spala promieniowania płomienia i stworzyć wiele żaru i niewielkich ilości popiołu. Idealny jako dąb, buk, jesion, grab.