MagazínCzysta woda w ogrodzie basen

Posiadanie własnego basenu w ogrodzie jest bardzo ładny, ale często od jego nabycia zniechęca zwłaszcza po-pielęgnacji wody w basenie. Jednak, aby osiągnąć klarowność wody w basenie nie ma zdolności człowieka.

05.05.2017
 
Posiadanie własnego basenu w ogrodzie jest bardzo ładny, ale często od jego nabycia zniechęca zwłaszcza po-pielęgnacji wody w basenie. Jednak, aby osiągnąć klarowność wody w basenie nie ma zdolności człowieka.
 

 

Zanieczyszczenie wody w basenie

Woda w ogrodzie basen jest brudne zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne. Zanieczyszczenia usuwa się przez mechaniczne czyszczenia sita, ale przede wszystkim za pomocą odpowiednio wybranego filtru. Zanieczyszczenia organiczne w postaci glonów, bakterii i wirusów usuwanie za pomocą środków chemicznych basen.
           

Bezpieczeństwo wody w basenie w ogrodzie

W celu zapewnienia zdrowej wody w basenie jest to konieczne, okresowo, co najmniej 1 x tygodniowo stężenie pH sprawdzić i chloru. A w przypadku wahań jest dostosowana do wartości zalecanych. W lecie, gdy jest bardzo gorąco, a basen jest używany bardziej jest potrzebne, aby takie kontrole częściej niż raz w tygodniu.
 

pH

Ta wartość służy jako wskaźnik kwasowości lub zasadowości w roztworze wodnym. Baseny idealny zakres pH od 6,8 ​​do 7,2. Wyższe pH prowadzi do tworzenia się zaćmy i skalowanie i wody zwiększa ilość łączonego chloru. Jest to jeden, który kłuje w oczy i może podrażniać skórę i błony śluzowe. Niskie pH powoduje korozji elementów metalowych w basenie. Wartość ta ma również wpływ na rozpuszczalność i aktywność produktów do oczyszczania wody.
 

Jak mierzyć pH

Wartość ta może być mierzona lub Tester elektronicznej tablicy. Tester tabletki do pojemnika na próbkę wody umieszcza tabletkę w kolorze wody, z przyłączonym skali znaleźć pH w wodzie. aparatu elektronicznego ma czujnik, który po wprowadzeniu do wody, test wykazuje, bieżącą wartość pH. Im wyższa wartość stosuje się do dostosowania pH preparatu z wody i na odwrót, po prostu przy niższym pH preparatu -.
 

Dezynfekcja

Dezynfekuje wodę w celu usunięcia mikroorganizmów. Rodzaj i ilość środka dezynfekującego jest wybrany w oparciu o pomiar ilości chloru w wodzie, w taki sam sposób jak testerów pH stosować odpowiednie wyłącznie do pomiaru chloru. Opierając się na pomiarach regulować jakość wody tabletki odpowiedniego środka w tym celu zoptymalizowane. Tabletka rozpuszcza się stopniowo i uniknąć skomplikowanej postaci dawkowania.