MagazínCo brać pod uwagę przed zakupem pergolę

Pergoli są popularne konstrukcje niż jednym ogrodzie, gdzie służy jako miejsce do siedzenia i cieszyć relaks lub odpowiednio zacienione miejsce. Co należy wziąć pod uwagę, zanim podejmie się pergolę?

Pergoli są popularne konstrukcje niż jednym ogrodzie, gdzie służy jako miejsce do siedzenia i cieszyć relaks lub odpowiednio zacienione miejsce. Co należy wziąć pod uwagę, zanim podejmie się pergolę?
 
 

Gdy zbudować pergolę

Pergola w naszych ogrodach ponownie podjęte na dużą skalę. Budowanie struktury może obsługiwać kilka dni. Można go zbudować w okresie od wiosny do jesieni. Im szybciej, tym dłużej służyć w tym sezonie.

 

Gdzie ją zbudować

Pergola ma być miejscem, gdzie można usiąść z przyjaciółmi lub zrelaksować się przy filiżance kawy i książki. Więc wybrać lokalizację, która nie ma na wietrznym boku i posiada dobry dostęp do domu. Odpowiednio umieszczone pergola może służyć jako schronienie dla grilla lub zacienionym tarasem i wejście miejscu zamieszkania.
 

Jak wybrać materiał

Większość z nich to drewniane pergole z sosny, modrzewia i buku lub dębu. Przynajmniej nadaje świerk lub jodła drewno, które nie jest tak trwały i łatwo podczas pracy z włócznie na przycinanie. Jest to bardzo popularne cedru kanadyjskiego, ale nie ma potrzeby stosowania większych inwestycji.
 
Dla większości metali jest aluminium. Pergoli ma bardzo ładny design, bardzo niskie koszty utrzymania, konstrukcja jest bardzo łatwe w montażu. Można wybrać wiele kolorów.
 

Co będę używać pergolę

Altana może służyć nie tylko do osłaniania ogród. Może on być również stosowany jako:
 
  • taras na dachu
  • cieniowanie grill
  • przednia restauracja w ogrodzie
  • zadaszony parking dla samochodu
 

Jak wybrać rozmiar

Ogólnie rzecz biorąc, wysokości pergoli nie przekracza 220 cm. Wyższe miejsca traci intymności i przyjemne uczucie w stanie spoczynku. wymiary przestrzenne można dostosować do własnych potrzeb, takich jak tarasy wielkości lub szerokość przestrzeni pomiędzy budynkiem a ścianą, gdzie stanie się pergola.