MagazínBudowa drewnianej altanie

Drewniane altany były i są nadal popularne typu budowli ogrodowych. W przypadku altanie jest nie tylko estetyczny element ogrodu. Altanki są czysto praktyczne zastosowanie. To nie tylko chroni przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale również pogoda.

Drewniane altany były i są nadal popularne typu budowli ogrodowych. W przypadku altanie jest nie tylko estetyczny element ogrodu. Altanki są czysto praktyczne zastosowanie. To nie tylko chroni przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale również pogoda.
 

 

Płyta fundamentowa

Chociaż konieczna jest również uważany za mały budynek pawilony ogrodowe dla tego projektu, aby mieć dobry fundament. Podstawy rozwiązany poprzez podkładki betonu lub betonu fundamentowych, które przenoszą Arbor konstruktu. W przypadku struktur nośnych, wykonanych z drewna, nadaje się drewniany stanowisk przymocowany do ramy uchwyty fundamentowych.
 

Materiał nadaje się do podłogi altanie

Przy wyborze podłogi pawilon powinien wybrać materiały nadające się do stosowania w połączeniu z konstrukcji drewnianej. Nadaje się płytki kamienne, płytki wykonane z wypalonej gliny, płytki drewno, podłoga drewniana krata powinna być klasyczne deski.
 

Wymagania projektu budowlanego

Przy wyborze odpowiedniego altanka warto zauważyć i integralność przetwórstwo drewna. Drewniana konstrukcja altanie nie powinien odkryć żadnych pęknięć, które nadal negatywnie wpływać na właściwości drewna. Ponadto, wszystkie krawędzie Altana ramki powinny być zaokrąglone lub zukosowane dla wody natychmiast odprowadzany ze strukturą. To nie jest pożądane lub chropowatej powierzchni drewna, z którego woda paruje źle.
 

Ochrona chemiczna konstrukcji drewnianej altanie

Czy sebetvrdší drewna i lepiej, bez ochrony chemicznej na zewnątrz budynku nie może zrobić. Ochrona chemiczna lub konserwacji drewna zwiększa jego odporność na działanie pleśni i owadów. Impregnacja drewna zmniejsza się chłonność i zwiększenia twardości i wytrzymałości trzpienia budowy.
 

Obróbka powierzchni drewna budowlanego Arbor

Celem wykończenia Altana, tworząc nie tylko ochronnej, ale również estetycznych film, który ogranicza bezpośredni kontakt z wodą, powietrzem, wilgocią i pyłem. Farby są podzielone na jasne lub wykładziny. Ponadto, wraz ze wzrostem pigmentu zmniejszenie efektu promieniami UV na powierzchni. Szkliwa są zwykle w postaci oleju lub w wodzie.
 

Aplikacja farby

Powłoki zewnętrzne oprzeć, musimy odpowiednio stosować i przestrzegać czasu temperatury i wilgotności i suszenia. Jeżeli powłoka suszy w temperaturze niższej niż 15 ° C, to jest konieczne, aby przez dłuższy czas suszenia jest całkowicie nieodpowiednie do malowania, w temperaturze poniżej 5 ° C, Względna wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 80%. Pojedyncza warstwa powłoki gruntowej nakłada się na schnięcie