Magazín5 główne błędy w pielęgnacji trawnika

Piękny trawnik wymaga odpowiedniej opieki. Jakie są najczęstsze błędy?

Piękny trawnik wymaga odpowiedniej opieki. Jakie są najczęstsze błędy?
 

 

Źle wybrany jako pierwszy nasion

Głównym błędu technicznego w trawniku w ogrodzie występuje już w momencie samego zakupu. Na rynku można znaleźć mnóstwo nasion i odmian. Każdy rodzaj jest dostosowany do innego typu trawnika. Na boisku nie można dać zwykłe ziarno.
 

Nieobecność sekund nawadniania

Ludzie często popełniają błąd, który pozwolił trawa swobodnie rosnąć. To ogromny błąd. Trawa rośnie dobrze, ale kiedy przychodzą suche i ciepłe dni, trzeba zacząć od nawadniania. Trawa być podlewane i równomiernie na całej powierzchni.
 

Podlewanie trzecia w bezpośrednim świetle słonecznym

Wiele osób podlewania trawnika w upalne dni w pełnym słońcu. Zastosowana woda przyciąga promienie słoneczne i trawy mogą być spalone przez słońce. Rezultatem jest brzydkie żółte plamy.
 

Nadmierne skrócenie czwartego stojaku

Jakość i wygląd trawnika ma również wpływ na włamania. Prawidłowa wysokość trawy powinny być 3-4 cm. Cięcia powinna być po osiągnięciu wysokości 8 cm. W lecie, niech trawy urosnąć, lepsze akumulacyjne wilgoć i nie ma spalania.
 

Brak składników odżywczych

 
Oprócz właściwego nawadniania trawnik potrzebuje tyle dobrze składniki odżywcze. Regularne koszenie przygotowuje mu składników odżywczych, więc muszą towarzyszyć odpowiedni nawóz. Wykonaj pierwszy nawożenia na wiosnę, nadszedł czas na kolejny nawożenia w okresie letnim. Z wyborem nawozu powinno pomóc. Rozwiązaniem jest również, że kosiarka ściółek trawę, a po jej kosi trawnik rozstał się jej po tym samym w naturalny sposób nawozić trawnik.
 
Trawnik wymaga takiej samej opieki jak innych rodzajów roślin w ogrodzie. Z należytą starannością, odda tobie z piękną zieleń.